Biz Kimiz?

Derneğimiz Yönetim Kurulu:

 

İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği, 2018 yılının Dünya Otizm Farkındalık Gününde (2 Nisan 2018) otizmli çocuk aileleri ve otizm dostları tarafından:

  • Otizmlilerin haklarını yasal zeminde savunmak,
  • Otizmli bireylerin ve yakınlarının bağımsız olarak toplumsal yaşama katılmalarını ve güçlenmelerini sağlamak,
  • Toplumun otizmi öğrenmesine ve otizmli bireyi doğru anlamasına katkı sağlamak ve
  • Otizmli bireylerin ve ailelerinin sosyal güvencelerinin her bakımdan tam anlamıyla sağlandığı, dışlanma ve ayrımcılığın ortadan kaldırıldığı bir toplumsal yaklaşımı hayata geçirmek

amacıyla kurulmuştur.

Derneğimiz somut çalışmalarla gerek dernek üyelerinin, gerekse tüm otizmli çocuklarımızın sorunlarına kapasitesi ölçüsünde ve yasaların izin verdiği çerçevede çözüm bulmayı ve otizmli çocuklarımız ve aileleri için daha bağımsız ve güvenli yarınların mimarlarından biri olmayı hedef edinmiştir. Bu hedef çerçevesinde ileriki zamanlarda yönetim kurulunda otizmli bireylerle birlikte çalışmak için gerekli hazırlıkları yapmaktadır.

Derneğimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi için tüzüğümüzü inceleyebilirsiniz.

Derneğimiz kurulduğundan beri haftada bir gün mutlaka toplanmaktadır. Bu toplantılar hem hedeflerimiz için “çalışma” hem de gündelik sorunlarımızı ve deneyimlerimizi paylaştığımız “terapi” toplantıları şeklinde geçmektedir. Toplantı gün ve mekan bilgileri için bizleri sosyal medya hesaplarımızdan ya da web sitemizdeki duyurular bölümünden takip edebilirsiniz.

Sevgilerimizle…